17 października 2011

Youth Facing the Challenges of Globalization

Na okładce Michał Bobrowski :) chociaż odwrócony do świata to jednak znajomi rozpoznają go.

The present book is devoted to problems the youths are encountered with in concern with globalization. Its supporters claim that it is a tool to build the world in which all problems of the mankind will be solved. The opponents, in turn, argue globalization creates new ones. They point to the threat to the freedom of an individual and call for defence against the actions of global institutions. The book concentrates upon psychological aspects of globalization, yet it should be of interest not only for psychologists but also for every one who has in heart the well-being of young people.  
                                             
                                               An  excerpt  from  INTRODUCTION


W prezentowanej książce omówiono problemy, z którymi boryka się młodzież w związku z globalizacją świata. Zwolennicy tych procesów uważają, że stwarzają one możliwości zbudowania świata wolnego od obecnych problemów. Przeciwnicy z kolei twierdzą, że globalizacja powoduje nowe zagrożenia. Wskazują przede wszystkim na ograniczenie wolności jednostki i wzywają do obrony przed działaniami globalnych instytucji. W pracy skoncentrowano się na psychologicznych aspektach procesu globalizacji. Jednakże nie tylko psycholodzy znajdą tu interesujące dane, lecz także każdy, komu leży na sercu dobro młodych ludzi.    

                                                                      Fragment ze WSTĘPU3 komentarze:

 1. Witaj Ilono, dziękuję za komentarz na moim blogu. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że byłam nieco niesprawiedliwa biorąc młodzież pod jedną kreskę. Wiem bo też się spotykam z młodymi ludźmi pełnymi pasji do czytania, przeżywania i odczuwania tego czym nas obdarowują książki. Wierzę, że dzieęi mnie i moi synowie (obecnie 5 i 3 latka) w wieku twego syna będą mieć taki sam stosunek do literatury. Bo wydaje mi się, że to właśnie w rodzinie tkwi ta siła .. siła przekazania tego co najlepsze. nasze maluchy juz teraz często naśladują mnie i męża biorąc bez zachęty książki do rąk, oglądając, czy też słuchając czytania. W swoim profilu piszesz o atmosferze twej rodziny, twego domu, który stworzył dla ciebie doskonałe warunki by rozwinąć twa artystyczną wrażliwość. Tak właśnie wiele zależy od naszego dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Marto, ciągle w moim życiu pełno przypadków. Wpisując w googlach hasło "bazgroły na szkolnej ławce" wyskoczył mi Twój blog, a mianowicie "Jesienna karuzela: Wallenrod na szkolnej ławce ...".
  Ten własnie 19-latek, o którym pisałam, poprosił mnie kolejny raz o zaprojektowanie okładki do jego nowej płyty. Za jego sprawą i pomysłem na okładkę, zaczęłam szukać w internecie napisów na ławkach szkolnych :)
  Od dzisiaj będę częściej zaglądała na Twój blog.
  Ps. Mam młodszego syna 14 letniego. Częściej sięga po komiksy, a lektury to dla niego zmora :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...